Dla Ciebie POLSKO!

      ,,Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska’’– o słuszności słów Wincentego Witosa przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabicach, którzy w bieżącym roku z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczestniczyli wielu przedsięwzięciach: konkursach tematycznych, spektaklach teatralnych o tematyce patriotycznej, wycieczkach , rajdach samochodowych- szlakiem bitew żołnierzy WP, akademii szkolnej. Było wiele  okazji do tego, aby młodzież naszej szkoły uświadomiła sobie, jak ważna jest miłość do ojczyzny. Wszak obowiązkiem nas wszystkich jest szacunek do tradycji, zwyczajów i symboli.

W duchu radosnego świętowania 16 listopada, w piątkowe popołudnie w szkole zorganizowano Wieczornicę- ważną i podniosłą uroczystość, w której uczestniczyli rodzice z dziećmi, radni, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz pracownicy szkoły. Po powitaniu gości przez dyrektor Panią Beatę Skowron, rozbrzmiały znane i wzruszające  melodie, przeplatane strofami o ziemi ojczystej. Wyjątkową atmosferę stwarzały  pięknie udekorowane stoliki, a na nich świece, które rozświetlały kolejne zwrotki pieśni, zawarte w specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewniczkach. ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, ,,Ułani, ułani’’, ,,Serce w plecaku ‘’ to tylko niektóre
z pieśni, które rozbrzmiewały w ten listopadowy wieczór.  Spotkanie przy kawie i ciasteczku sprzyjało rozmowom o naszej małej ojczyźnie.  

Niech zawsze łączy nas miłość do Niepodległej i duma z tego, że jesteśmy Polakami.


Komentarze są zamknięte.