Wycieczka do Warszawy

 

W dniach 06.06-08.06.2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której udział brali uczniowie klas I i II Gimnazjum. Kiedy po podróży autokarem dotarliśmy na miejsce uczniowie mieli czas na zajęcie swoich pokoi oraz rozpakowanie się. Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy na spacer po prawobrzeżnej Warszawie, zmierzaliśmy w kierunku Stadionu Narodowego PGE. Mimo, że Warszawa nie przywitała nas piękną pogodą, dziarsko podążaliśmy przed siebie. Aby dostać się do środka stadionu musieliśmy obejść go dookoła, co tylko przekonało nas o tym, jak wielki jest to obiekt. Kiedy weszliśmy na trybunę, każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy kibic! Po krótkiej wizycie na stadionie wyruszyliśmy metrem w stronę Pałacu Kultury i Nauki, w którym wjechaliśmy windą na sam jego szczyt, skąd rozciągał się piękny widok na panoramę Naszej stolicy. Po tak długim i wyczerpującym dniu nie pozostało nam nic innego, jak tylko wrócić do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Kolejnego dnia spotkaliśmy się z Panem Przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym Mieście, gdzie wszyscy mieliśmy możliwość usłyszeć ciekawą legendę o najwęższym domu w Polsce, który w rzeczywistości, nie był taki wąski;) Zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego oraz mieliśmy możliwość posłuchania hejnału warszawskiego, o którego istnieniu tak naprawdę wie niewiele osób. Spacerem udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, na którym znajduje się Pałac Prezydencki, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz Dom Bez Kantów, z którym wiąże się bardzo ciekawa anegdota. Zwiedzaniu nie było końca, nie sposób jest opisać tutaj wszystkie rzeczy i zabytki, które widzieliśmy tego dnia, można tylko nadmienić, że mieliśmy okazję obserwować zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz wędrować ścieżkami Łazienek Królewskich.

Trzeci dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Była to bardzo wzruszająca i wywołująca w nas wiele refleksji podróż do przeszłości. Uświadomiła nam, jak wiele byli w stanie poświęcić powstańcy by walczyć w obronie naszej Ojczyzny! Po tak przejmującym rozpoczęciu dnia wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu. Nasza wycieczka zakończyła się około godziny 21.00, kiedy wszyscy uczniowie zostali odebrani z miejsca zbiórki przez rodziców.

 

 


Komentarze są zamknięte.