Lubuski Konkurs Recytatorski – sukces uczennicy naszej szkoły

6 kwietnia w Gubińskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Celem konkursu, adresowanego do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów  jest popularyzowanie polskiej literatury pięknej, uwrażliwianie na piękno mowy ojczystej oraz wdrażanie dzieci i młodzieży do obcowania z kulturą, w tym z kulturą słowa. W konkursie w recytatorskie szranki stanęli uczniowie – najlepsi z najlepszych z powiatu krośnieńskiego.                       Zespół Szkół w Grabicach reprezentowały Lena Budzianowska z klasy   III SP   i Julia Harbaruk z klasy III Gimnazjum. Obie prezentowały wybrane  utwory Jerzego Kerna, Henryka Sienkiewicza i Agnieszki Osieckiej. Wśród wyróżnionych znalazła się Julia Harbaruk. Obu uczestniczkom konkursu dziękujemy za oryginalną interpretację utworów i  godne reprezentowanie szkoły.          20160406_131449


Komentarze są zamknięte.