Wycieczka uczniów Zespołu Szkół w Grabicach do Zielonej Góry

23 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce historyczno- dydaktycznej do Muzeum Dawnych Tortur i Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.  Celem wyprawy było przybliżenie młodzieży systemu stosowania prawa karnego oraz wykonywania wyroków w  średniowieczu i czasach nowożytnych. W mrocznych muzealnych piwnicach zaprezentowano interesujący zbiór obiektów i replik narzędzi używanych m. in. podczas procesów o czary  oraz egzekucji skazańców. Wrażenie grozy potęgowały efekty dźwiękowe: jęki skazańców, odczytywanie wyroków, brzęk łańcuchów,  płacz kobiet.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do teatru by obejrzeć sztukę pt. ,,Bestia’’ w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Przed rozpoczęciem przedstawienia młodzież naszej szkoły pod kierunkiem przewodnika miała możliwość poznania kulis teatru. Taka nietypowa lekcja teatralna na długo pozostanie w pamięci zwiedzających.

Duże wrażenie na młodych widzach wywarł prezentowany spektakl teatralny. Pojawiły się w nim zarówno poważne, jak i błahe konflikty typowe dla nastolatków. Zauważyć było można nawiązanie do sztampowych amerykańskich musicali. Uczniowie z uwagą przyglądali się grze aktorów, którzy doskonale odzwierciedlili emocje, zainteresowania i psychikę młodego człowieka.

Wycieczkę  można uznać za udaną.  Teatr niewątpliwie zyskał nowych miłośników. Opiekunami młodzieży podczas wyprawy były Panie: Beata Skowron, Alicja Turowska i Małgorzata Budzianowska.


Komentarze są zamknięte.