Ze sztuką za Pan Brat

  27 maja br. uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Grabicach uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej do Lubska. Celem wyprawy był udział w spektaklu teatralnym ,,Mity Słowian’’, przygotowanym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Sztukę wystawiono na deskach Lubskiego Domu Kultury.

  Legendy Słowian są niezwykle ciekawe, ponieważ dotyczą naszej przeszłości, warto, zatem je znać i przekazywać młodszym. Dzieciom wyjątkowo spodobała się gra aktorki w roli Juraty i młodzieńca w roli Ziemowita syna Piasta Kołodzieja. Muzyka i prezentacja multimedialna pobudzały wyobraźnię młodego widza.

    Podczas pobytu w Lubsku uczniowie mieli okazję spotkać się z pracownikami Biblioteki Miejskiej, zagościli też w miejscowym Ośrodku Sportu i Rekraacji.

Pełni wrażeń, zrelaksowani  wycieczkowicze  pod opieką M. Budzianowskiej            i A. Turowskiej wrócili do swoich domów.


Komentarze są zamknięte.