Wystawa Julii Harbaruk

22 lutego br. uczniowie klasy I i III gimnazjum w Grabicach brali udział w wycieczce do Muzeum Ziemi Gubińskiej. Istotnym  punktem programu było zwiedzanie wystawy uczennicy naszej szkoły Julii Harbaruk.

Po przybyciu do Gubina w drzwiach Izby Muzealnej przywitał wszystkich pan Tadeusz Buczek. Po chwili okazało się, iż w pomieszczeniu do którego zostaliśmy zaproszeni znajduje się wiele interesujących przedmiotów. W Izbie prezentowane są ekspozycje związane z historią miasta: eksponaty archeologiczne, dawne przedmioty codziennego użytku, zabytki techniki, dokumenty i fotografie oraz pamiątki, związane ze stacjonującymi w Gubinie jednostkami Wojska Polskiego . Wszystkie jednak ściśle związane z Ziemią Gubińską. Kustosz muzeum z pasją opowiadał  o wydarzeniach, które miały miejsce na ziemi zwanej ,,Starym Krajem’’, a dziś należącej do mieszkańców południowej części gminy.

Następnie młodzież udała się do gubińskiej biblioteki, gdzie w czytelni dla dorosłych czekała na nich wystawa prac koleżanki J.Harbaruk. ,,Farbą tkane’’ tak zatytułowano pierwszy wernisaż młodej utalentowanej uczennicy. Najczęściej pojawiającym się motywem prac był człowiek, z jego niewątpliwą urodą. Pojawiło się wiele pytań. Na wszystkie  pytania rówieśników Julia chętnie odpowiadała.

Podczas wyprawy panowała miła atmosfera. Wycieczka do Gubina, bogata w walory poznawcze i kulturowe, okazała się bardzo udana.


Komentarze są zamknięte.