Wycieczka  Kraków – Częstochowa – Wrocław

W dniach 16-18 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę do Krakowa, Częstochowy i Wrocławia. Dawna stolica Polski przywitała podróżników deszczową pogodą, co nie przeszkodziło jednak w zwiedzaniu Wawelu, rynku Starego Miasta i Sukiennic. O miejscach tych ciekawie opowiadał przewodnik. Drugi dzień upłynął w Częstochowie, gdzie odwiedzono Jasną Górę, przykościelne muzea, Muzeum Zapałek (jedyne czynne w Europie), Kino Sferyczne, czyli Planetarium Instytutu Fizyki Akademii im. Jana Długosza, a  wieczorem chętni udali się na Apel Jasnogórski, aby pomodlić się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Trzeciego dnia uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzali Wrocław,  poznali m.in. Ostrów Tumski – najstarszą, zabytkową część Wrocławia oraz podziwiali widoki z wieży widokowej, a także odwiedzili Aulę Leopoldyńską, największą  i najbardziej reprezentacyjną część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas wędrówki nie mogło zabraknąć czasu na krótki odpoczynek i kupno pamiątek. Po upalnym Wrocławiu przyszedł czas na powrót w lubuskie i późnym popołudniem, pełni wrażeń, wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.

 


Komentarze są zamknięte.