Wycieczka do warszawy

W dniach  17 – 19 maja uczniowie klas V – VIII naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział
w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy. Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza na Stadion Narodowy. Następnego dnia odbył się spacer po Placu Zamkowym, gdzie można było podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta
 III Wazy. W kolejnym etapie wycieczki zaplanowano wizytę w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone  doświadczenia na interaktywnych wystawach. „ Świat w ruchu” przybliżył im zagadnienia, związane
z ruchem w pojęciu fizycznym. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Łazienek Królewskich, Pałacu Kultury oraz Złotych Tarasów. Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Centrum Nauki Kopernik.


Komentarze są zamknięte.