Święto Konstytucji w Zespole Szkół w Grabicach

Święto Konstytucji w Zespole Szkół w Grabicach

 

http://augustow24.pl/galeria/2016/05/1r56fwt21337f85ed.jpg

 

 

W środę 27 kwietnia 2016 roku w szkole  w Grabicach odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor nawiązującym do historii państwa polskiego i wskazującym doniosłość święta narodowego, uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny.  W swoim wystąpieniu przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Nie zabrakło biało – czerwonej flagi państwowej. Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja. Odśpiewany został hymn państwowy, następnie  zabrzmiały melodie „Roty”, “Witaj majowa jutrzenko” oraz “Ułani” wyśpiewane przez szkolny chór.

Patriotyczne apele rocznicowe są w Zespole Szkół w Grabicach tradycją. Dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Dzień Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Głównym celem apelu było wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego i tradycji narodowych. Cieszymy się więc wolną Polską i tym, że możemy z dumą patrzeć na polską flagę i śpiewać hymn.

 

Program uroczystości został przygotowany przez uczniów klasy 6 i I gimnazjum pod opieką p. Katarzyny Sitek i p. Agnieszki Filipiak. Oprawę muzyczną w postaci akompaniamentu zapewnił pan Artur Bezdziczek.

 

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail


Komentarze są zamknięte.