Sprzątanie świata

             Dnia 28 września 2018 roku w naszej szkole odbyło się sprzątanie świata . Tegoroczne święto odbyło się pod hasłem   ” Akcja segregacja”.  Mając do dyspozycji niewiele czasu należało zrobić coś by nasze dzieci i nasza młodzież przypomniała sobie troszeczkę o naszej błękitno-zielonej planecie Ziemi. Jedynej takiej w całym niezmierzonym wszechświecie która dała i daje Nam, Naszym rodzicom , dziadkom i wszystkim bliskim życie. A skoro ona dała nam życie i troszczy się o nas codziennie, to i My musimy o nią dbać . Ale JAK? Przecież nasza Ziemia choć kropeczką jest we Wszechświecie . Dla nas jest potężnym ciałem niebieskim , statkiem kosmicznym , skalną bryłą przemierzającą z ogromną prędkością nieznany i trochę znany nam świat. Znamy go z książek
i filmów lecz rakietą nikt ze znanych mi ludzi jeszcze nie podróżował  . Więc co? Co możemy dla niej zrobić?  I wtedy pomyśleliśmy choć małych rozmiarów przyszło nam przybrać ludzką postać , serca
i chęci mamy wielkie. Z sercem pełnym zapału zasiedliśmy więc do stołów by cieszyć się razem wspólnym świętem. Jednym? o nie . Tego dnia mieliśmy podwójne święto . Radość była wielka
bo oto nasi chłopcy o których pamiętamy oczywiście na co dzień, obchodzili Dzień Chłopca . Dziewczęta z całej szkoły trudziły się , naradzały i mozoliły by nasze męskie pociechy poczuły się wyjątkowe. Torty, ciasta, ciasteczka, chipsy , napoje, i oczywiście prezenty, wszystko było. Było nawet kino szkolne. lecz kiedy brzuszki poczuły się nasycone a święto stanęło dokładnie w połowie okazało się ,że nie zrobiliśmy jeszcze nic dla naszej Zielonej Mateczki. W każdej klasie powstała też spora góra odpadów. Tym większy smutek na chwilę zagościł w naszych serduszkach .Szczęśliwym zbiegiem okoliczności siedząc przy stole oglądaliśmy film o małym robocie Woolem , który pokazał nam co zrobić z nawet największą górą odpadów. Przegnaliśmy więc smutek
a w plastikowych butelkach w których jeszcze przed chwilą były same słodkie przysmaki, posadziliśmy  drzewka .Jak do tego doszło? Długo by jeszcze o tym  opowiadać. Ważne,
że  za jakiś czas nasze drzewka wydadzą swoje pierwsze zielone liście a w raz z nimi popłynie
w świat tlen który przedłuży nam życie. I tak plastikowa butelka która do tej pory była symbolem odpadu i smutku tego dnia stała się symbolem budzącego się nowego życia.


Komentarze są zamknięte.