Skąd nasz ród?

                       Skąd nasz ród?

 9 listopada br. uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Grabicach wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. ,,Skąd nasz ród’’ w reżyserii Bruno Małkowskiego przygotowanym przez wrocławski Teatr Artenes. Przedstawienie to miało miejsce w Gubińskim Domu Kultury.

  Widzowie mieli okazję przenieść się do roku 964 i przyjrzeć się rządom Mieszka I, który ze swoimi doradcami obraduje o przyszłości naszego kraju. Wieści o czynach naszego księcia docierają do krańców Europy. Niełatwo bowiem pokonać Wikingów, którzy planując najazd na tereny Polan, potajemnie zbierają informacje o historii i obyczajach Polan. Bogata i różnorodna scenografia, doskonała gra aktorów i muzyka Krystiana Gajewskiego sprawiły, iż spektakl wywarł duże wrażenie na młodych widzach. Tym bardziej, że aktorzy zachowując  bezpośredni kontakt z publicznością, angażowali wybranych uczniów do odgrywania epizodycznej roli w sztuce.

   Udział w spektaklu o historii naszego narodu, w przeddzień setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, był doniosłym  akcentem pielęgnowania polskości przez uczniów naszej szkoły.

     


Komentarze są zamknięte.