„100 LAT NIEPODLEGŁEJ”

  11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo.
Z tej okazji dnia 9 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zebranych przez panią dyrektor B. Skowron i odśpiewania Hymnu Państwowego.
  Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie z klasy IV, V i VI SP oraz III gimnazjum rozważali czym jest wolność, patriotyzm i Ojczyzna, wyjaśnili co to znaczy, że żyjemy w wolnej Polsce. Trudna 123-letnia droga do niepodległości nie byłaby możliwa gdyby nie działania wybitnych polityków czy wojskowych, takich jak Józef Piłsudski, którego życie przybliżyli uczniowie. Program słowno-muzyczny uzupełniała prezentacja multimedialna, dzięki której młodsi mogli zobaczyć jak wyglądał J. Piłsudski czy przemarsz Legionów Polskich. Nie zabrakło pieśni patriotycznych: „My, Pierwsza Brygada”, „Szara piechota”, „Jak długo w sercach naszych” oraz wspólnej recytacji znanego wiersza W. Bełzy „Kto Ty jesteś? Polak mały!” Na zakończenie K. Harbaruk wraz z zespołem Co Ty na to” zaśpiewał piosenkę z repertuaru Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
  Na koniec pani dyrektor podziękowała dzieciom za program artystyczny, a  K. Kalinowskiej
i A. Bezdziczkowi za przygotowanie młodzieży. Przypomniała również, że o godzinie 11.11 włączamy się  w akcję „Niepodległa do Hymnu” i odśpiewamy wspólnie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.


Komentarze są zamknięte.