Przerwa na czytanie

Dnia 15 października 2020 roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie.

Tego dnia w obu naszych placówkach: Szkole Podstawowej w Grabicach i Szkole Podstawowej w Strzegowie obecnych było 129 uczniów. W biciu rekordu w czytaniu na wszystkich przerwach wzięła udział cała społeczność obu szkół: uczniowie i nauczyciele. Dla najmłodszych stworzono Strefy czytania, w których oprócz pedagogów lektorkami były uczennice klasy 8. Akcja spodobała się uczniom. Maluchy uważnie słuchały, a starsi czytelnicy chętnie prezentowali, jakie dzieła ze sobą przynieśli. Tego dnia do czytania nie trzeba było nikogo namawiać.

Na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych odbył się szkolny konkurs literacki, który  podsumowywał ubiegłoroczną innowację pedagogiczną pt. „Czytamy polskie nowele”. Uczestniczkami konkursu były uczennice klasy 8: Dorota Naglik i Hanna Reweda-Kwiatkowska, które zajęły kolejno I i II miejsce. Gratulujemy!

Niewątpliwie obie akcje przyczyniły się do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracji społeczności szkolnej.


Komentarze są zamknięte.