PASOWANIE NA UCZNIA

         25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej. Uroczystość prowadziły i uświetniły swoim śpiewem uczennice klasy piątej.

 

Po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor Beatę Skowron gości przybyłych na uroczystość oraz bohaterów uroczystości – uczniowie klasy pierwszej w kilku słowach przedstawili się i swoją klasę , a następnie zaprezentowali, czego nauczyli się w szkole przez ostatnie sześć tygodni. Były wiersze, piosenki i tańce. Następnie najmłodsi uczniowie połknęli pigułkę mądrości, wypili eliksir wiedzy i uroczyście ślubowali. Złożoną przysięgę pierwszaki przypieczętowały w Kronice szkolnej, a pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania dużym ołówkiem. Dzieci otrzymały dyplomy z rąk wychowawczyni Haliny Guc. Pani dyrektor Beata Skowron i pani wicedyrektor Anna Marusiak w imieniu własnym i radnej gminy pani Kamili Kurczak  obdarowały uczniów słodkościami, a rodzice wręczyli swoim pociechom rożki obfitości. Po upominkach na salę wjechał tort z fontannami ognia i babeczki z imionami dzieci , a Tatusiowie wystrzelili konfetti. Po takich niespodziankach wszyscy zasiedli do stołu. Kiedy uczniowie skosztowali wszystkich przysmaków, czekały już na nich tekturowe domki, które należało pokolorować . Wszystkie dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Ten dzień długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a uczniom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.


Komentarze są zamknięte.