Nasza Szkoła świeci słońcem

,,Szkoły w gminach Gubin i Brody świecą słońcem’’

Takie hasło przyświecało wydarzeniu, które 22 września br.  miało miejsce  w Zespole Szkół w Brodach. W zorganizowanym przez Greenpeace Polska ,,słonecznym’’ happeningu, wzięli udział przedstawiciele gminnych szkół : dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież z Grabic, Strzegowa, Bieżyc, Brodów, Czarnowic, Chlebowa i Starosiedla. Wyżej wymienione  szkoły są podłączone jako jedne z pierwszych w Polsce do sieci elektroenergetycznej, dzięki czemu dołączyły do grona prosumentów (jednocześnie konsumentów i producentów energii).  Zespół Szkół w Grabicach reprezentowała dyrektor Beata Skowron i liczne grono dzieci wraz z opiekunami z Grabic i Strzegowa.

Spotkanie rozpoczęło się w auli Zespołu Szkół w Brodach, gdzie głos zabrali kolejno dyrektor miejscowej szkoły p. Barbara Czahajda, p. Robert Cyglicki- dyrektor Fundacji Greenpeace Polska oraz wójt gminy Gubin p. Zbigniew Barski i zastępca wójta Brody p. Julian Dudziak . Dyrektor programowy Greenpeace Polska podkreślił znaczenie odnawialnych źródeł energii i wręczył dyrektorom szkół certyfikaty. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem: „Moja szkoła świeci słońcem”. Z rąk organizatorów nagrodę otrzymała m.in.  Nikola Mazurek- uczennica klasy 5 w Grabicach i Mateusz Wyrzykowski- uczeń klasy 3 w Strzegowie.

Następnie licznie zgromadzona młodzież udała się na plac szkolny w celu utworzenia z własnych ciał wizerunku słońca. Dobrze zorganizowany happening pozwolił na uświadomienie uczniom, że udział w takim przedsięwzięciu to nie tylko zabawa, ale cenna lekcja ekologii.

 

Ta galeria zawiera 32 obrazów  obrazy itd.

Wysłany dnia: przez admin

Komentarze są zamknięte.