Aby pamięć trwała…

Aby pamięć trwała…

24 września 2016 roku przy Pomniku Pamięci Narodowej w Gębicach miała miejsce uroczystość historyczno-patriotyczna połączona z wprowadzeniem Relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego do kościoła pw. Św. Jana od Krzyża w Starosiedlu . W wydarzeniu tym wzięli udział ks. Biskup Paweł  Socha, wójt gminy Gubin Zbigniew Barski,  członkowie Zarządu Gminnego Koła w Gubinie Związku Kombatantów RP i BWP, księża,  dyrektorzy i przedstawiciele szkół gminnych, liczne grono pielgrzymów i parafian.

Zespół Szkół w Grabicach reprezentowała dyrektor Beata Skowron oraz uczniowie Krzysztof Harbaruk, Lena Budzianowska, Dawid Kita, Dorian Ratajczak wraz z  opiekunem M. Budzianowską.

W pierwszej części spotkania złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem w Gębicach. Zebrani mieli okazję wysłuchać okolicznościowych przemówień oraz wzruszających pieśni w wykonaniu uczniów ze Szkoły w Czarnowicach. Następnie  przeniesiono   Relikwie do kościoła parafialnego w Starosiedlu, by tu oddać cześć męczennikowi. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Biskup Paweł Socha.

Na uczestników uroczystości w Szkole Podstawowej w Starosiedlu czekała imponująca wystawa tematyczna przygotowana przez uczniów tejże szkoły oraz słodki poczęstunek.

Udział uczniów naszej szkoły w tym przedsięwzięciu niewątpliwie uświadomił Im, jak istotna jest pamięć o  niezwykłych  ludziach i ich poświęceniu dla drugiego człowieka.

 

 


Komentarze są zamknięte.