Narodowe Czytanie

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka
1. Katarynka – Bolesław Prus
1. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
1. Orka – Władysław Stanisław Reymont
1. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
1. Sachem – Henryk Sienkiewicz
1. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
We wrześniu przeczytaliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. W październikowej edycji Narodowego Czytania (4 października 2019r.) uczniowie klasy VIII wraz z rodzicami i nauczycielami przeczytali nowelę Henryka Sienkiewicza „Sachem”. W akcji wzięli udział uczniowie klas III-VIII Szkoły Podstawowej w Grabicach. Dyrektor Szkoły Pani Beata Skowron powitała zebranych uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Czytania kolejnych fragmentów polskiej noweli wysłuchano w wielkim skupieniu. Kolejną edycję Narodowego czytania przygotuje klasa VII.


Komentarze są zamknięte.