Wycieczka gimnazjalistów do teatru

 

18 stycznia uczniowie gimnazjum Zespołu Szkół w Grabicach uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym ,,Dziady’’ A. Mickiewicza, które miało miejsce w Lubskim Domu Kultury.

Sztuka w reżyserii Michała Hachlowskiego wiernie odzwierciedlała treść książki.  Grupa aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu doskonale wcieliła się w bohaterów lektury: Guślarza, Zosi, Złego Pana, wieśniaków i innych.  Dziady to uroczystość pogańska obchodzona na Litwie na pamiątkę zmarłych przodków, zwana niegdyś ucztą kozła.  Scenografia według pomysłu Małgorzaty Satory i muzyka Michała Kowalczyka niewątpliwie pobudziły wyobraźnię widzów. Dzięki temu młodzież miała wrażenie, że osobiście uczestniczy w obrzędzie. Aktorzy wynagrodzeni zostali gromkimi brawami. To dowód na to, że sztuka wywarła na uczniach duże wrażenie.

Po występie uczestnicy wyprawy udali się do miejscowej galerii na wystawę obrazów lokalnego artysty malarza. Przewodnikiem młodzieży był pracownik LDK Janusz Orzepowski, który w interesujący sposób  wypowiadał się na temat prezentowanych prac. Uwagę zwiedzających zwróciła technika ich wykonania.

Uczniowie pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili do szkoły.

Opiekunami gimnazjalistów były: M. Budzianowska i M. Kuczyńska.

 


Komentarze są zamknięte.