Wycieczka do Jezior Wysokich klasy gimnazjalne

21 maja odbyła się pierwsza wycieczka do Jezior Wysokich.
Kto z Was dziś pamięta powiedzenie “Cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”?
Pamiętacie? Jeżeli tak to zachęcamy Was do poznawania świata. Zacznijmy od tego, który leży bardzo blisko. Można przemierzać go pieszo lub rowerem, samotnie lub  w towarzystwie.

Zdziwicie się jakie piękne zielone ścieżki kryją nasze pobliskie lasy, jeziora, niewielkie urokliwe malownicze miejscowości otoczone śladami przeszłości, starymi pomnikowymi drzewami, przewracającymi się od starości płotami. Wyobraźnia zabierze nas w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Tymczasem spróbujcie powędrować  leśną drogą z Suchodołu do Brodów i Jezior. Odwiedźcie pałac w Brodach, jezioro Brodzkie, Ośrodek Edukacyjny w Jeziorach Wysokich.
Wdrapcie się po 176 stopniach na wieżę widokowo-przeciwpożarową i koniecznie poproście Panią Leśniczynę, aby opowi  edziała Wam i pokazała niezwykłe drzewa, które rosną w Arboretum w  Jeziorach. A potem zakończcie wycieczkę w gronie najbliższych jedząc pyszną kiełbasę z grilla.
My tak zrobiliśmy.
I wiecie co? Tak nam się podobało, że ta spontaniczna wycieczka stała się początkiem przygody, którą zamierzamy kontynuować na innych trasach. Wędrujcie razem z nami.

Zapraszamy

DSC_0286            DSC_0304

DSC_0298            DSC_0268  

DSC_0339


Komentarze są zamknięte.