Wycieczka 7 grudnia.

Dnia 7 grudnia 2017 r. klasy V i VI wraz z wychowawcami udały się na mikołajkowa wycieczkę do Zielonej Góry. Plan dnia mieliśmy napięty, bo już o 7.30 wyjechaliśmy z Grabic. Pierwszym punktem naszej wyprawy było kino Ciemna City w galerii Focus Mall. Zaopatrzeni w popcorn i colę, obejrzeliśmy bajkę pt. „Kumple z dżungli”, która mimo „lekkości” i humoru, podejmowała ważne tematy: przyjaźni, poświęcenia, dbania o środowisko naturalne i walkę ze złem.  Po wyjściu z kina mieliśmy trochę czasu wolnego i w podgrupach udaliśmy się do Mc Donalda lub wybranych sklepów, kuszących świątecznymi promocjami. O godz. 12.30 byliśmy już w Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodniczym , gdzie odwiedziliśmy Salę Stanowisk Interaktywnych. Jest ona wyposażona w 34 stanowiska, które pozwalają na realizację wybranych zagadnień z biologii, fizyki i geografii. Stanowiska umożliwiają samodzielne wykonanie eksperymentu. Gość Centrum uruchamia urządzenia na poszczególnych stanowiskach interaktywnych, obserwuje ich działanie, wchodzi z nimi w interakcję i w konsekwencji wzbogaca zakres swych doświadczeń, uzyskując wiedzę w sposób niewerbalny. Każde ze stanowisk pobudza umysł zwiedzającego, wywołuje skojarzenia, dodatkowo wymaga od użytkownika aktywności – wykonania określonej czynności fizycznej, połączonej z wysiłkiem intelektualnym. To było dla nas bardzo ciekawe i godzina szybko minęła. Następnie udaliśmy się autokarem do Planetarium „Wenus”, gdzie w Sali planetaryjnej – pod kopułą obejrzeliśmy film pt.„Nasz wszechświat”. Była to podróż po świecie astronomii obserwacyjnej, zobaczyliśmy kilka teleskopów, za pomocą których prowadzone są obserwacje z powierzchni Ziemi, jak i z orbity okołoziemskiej. Niestety, czas naszej wycieczki dobiegł końca, więc zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


Komentarze są zamknięte.