Szkolne jasełka

Boże Narodzenie dla większości z nas to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku.  Święta te mają swój niepowtarzalny charakter.  To wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem.

Uczniowie Zespołu Szkół w Grabicach także zapragnęli godnie uczcić święta Bożego Narodzenia przygotowując oryginalne Jasełka. W tym roku nosiły one tytuł ,,MALEŃKA MIŁOŚĆ ZBAWI ŚWIAT’’ i zawierały wiele nawiązań do czasów nam współczesnych.  Zagubieni w codzienności często zapominamy o tym, co posiada prawdziwą wartość, o tym, co nadaje sens naszemu istnieniu.  Motywem przewodnim był Mały Książę, który wprowadził w nastrój zadumy, po to, by człowiek zastanowił się nad tym, co dla niego w życiu jest najważniejsze.

Wszystkich przybyłych na uroczystość gości: radnych Gminy Gubin, rodziców, nauczycieli i dzieci przywitała Dyrektor szkoły Beata Skowron.

Na szkolne jasełka składały się z dwie sceny. Pierwsza część przedstawienia dotyczyła życia zwykłych ludzi, różnych pokoleń, w którym nie ma czasu na miłość i Boga, który jest Miłością. Uczniowie klasy drugiej gimnazjum w sposób pantomimiczny ukazali  codzienne życie  dzieci  i dorosłych, u których nadmiar obowiązków  powoduje ciągły pośpiech i brak czasu. Mały Książę,  w rolę którego wcieliła się Marlena Łaska słusznie potwierdziła znaną myśl, że ,,Dobrze się widzi tylko sercem’’. Drugą część przedstawienia stanowiła scena z historii Narodzin Jezusa, któremu liczni Aniołowie , Pasterze , Trzej Królowie oddają hołd.  Trudno było nie zauważyć ambitnie przygotowanych do swojej roli uczniów. Gimnazjaliści z prawdziwą starannością  wypowiadali ważne treści, stosując przy tym właściwą gestykulację i postawę . Stroje przygotowane przez rodziców, odpowiednio dobrane, dopełniły całość przedstawienia.

Muzyka zawsze jest nieodłącznym elementem obrządków i uroczystości. Dlatego szkolny chór pod kierunkiem pani Katarzyny Sitek i Artura Bezdziczka, ku czci Dzieciątku Bożemu, poświecił kilka pieśni-tradycyjnych polskich kolęd. Otoczeni świąteczną atmosferą i urzeczeni nieprzemijającym pięknem znanych melodii można było się poczuć naprawdę wyjątkowo.

Mądre słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy na Boże Narodzenie.  Narodziny Jezusa w betlejemskiej stajence wzbudzają w każdym z nas tęsknotę za bardziej ludzkim światem, w którym miłość jest silniejsza od nienawiści, a światło rozprasza ciemność. Finałowa piosenka ,,Przekażmy sobie znak pokoju’’ zgromadziła na scenie ponad czterdziestoosobową grupę wykonawców.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Beata Skowron podziękowała młodym artystom i ich opiekunom Pani Małgorzacie Budzianowskiej oraz Katarzynie Sitek i Arturowi Bezdziczkowi  za przygotowanie interesującej akademii. Następnie Pani Dyrektor  złożyła wszystkim uczestnikom spotkania najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe  oraz pomyślności w Nowym 2016 Roku.


Komentarze są zamknięte.