Warsztaty artystyczne dla młodzieży w Zespole Szkół w Grabicach

15 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum z przedstawicielami Stowarzyszenia Malarzy Rzeźbiarzy i Fotografików (MARFO) z Lubska. Zajęcia z udziałem panów Stanisława Górala, Krzysztofa Bagińskiego, Janusza Orzepowskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie z nowymi technikami i formami plastycznymi, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań twórczych, a także rozbudzenie wrażliwości estetycznej młodzieży.

Podczas spotkania gimnazjaliści  mięli możliwość  obejrzenia  wystawy, fotografii i rzeźby lokalnych artystów. Zaproszeni goście w imponujący sposób prezentowali swoje dzieła opatrując je ciekawym komentarzem. Udzielali uczniom odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Plastyka w wychowaniu młodego pokolenia odgrywa ogromną rolę. Umożliwia im ujawnienie własnych myśli i uczuć oraz obrazu świata widzianego z ich perspektywy. Miłym akcentem była prezentacja własnej twórczości plastycznej  uczennicy naszej szkoły Julii Harbaruk.  Przyniesione przez nią rysunki wzbudziły duże zainteresowanie rówieśników i zyskały uznanie znawców sztuki. Niewątpliwie takie spotkania rozwijają ekspresję i umiejętności artystyczne  oraz wyrabiają poczucie ładu, porządku i estetyki. Wystawę przygotowały uczennice z klasy pierwszej gimnazjum pod kierunkiem Małgorzaty Budzianowskiej.

 


Komentarze są zamknięte.