Uczeń na drodze

W roku szkolnym 2017/2018 zorganizowana została druga edycja konkursu „Uczeń na drodze” obejmująca powiaty południowe województwa lubuskiego: świebodziński, krośnieński, zielonogórski, M. Zielona Góra, żarski, żagański, nowosolski, wschowski.

Głównym celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich dzieci w ruchu drogowym i popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem.

Bezpieczeństwo uczniów w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych celów edukacyjnych. Każdy   uczeń powinien osiągnąć określony poziom przygotowania, aby mógł bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

Warunkiem udziału szkoły w etapie międzyszkolnym było zaangażowanie w eliminacjach szkolnych przynajmniej 90 % uczniów.

W naszej szkole do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie z klas V-VII (60 uczniów), dlatego mogliśmy wziąć udział w eliminacjach międzyszkolnych, które odbyły się

12 kwietnia 2018 roku w Dąbiu. Po eliminacjach szkolnych każdy uczeń przygotowywał się na dalszy etap, bo nie wiadomo było kogo organizatorzy konkursu wyznaczą do  następnego etapu .

Po przesłaniu dokumentacji  z eliminacji szkolnych dowiedzieliśmy się, że w tym roku reprezentować nas będą:

  1. Wojciech Świerczyński – klasa V
  2. Konrad Andrys – klasa VI
  3. Stanisław Niedzielski – klasa VII

Chłopcy napisali test o ruchu drogowym, a ich wiedza pozwoliła uzyskać  III miejsce w powiecie.

Powiat Szkoła suma punktów 2018 wynik

nagroda dla szkoły za pierwsze trzy miejsca w stawce powiatowej (PLN)

Krośnieński Dąbie 18+19+17 54 500
Krośnieński Osiecznica 17+17+19 53 400
Krośnieński Grabice 16+20+14 50 300
Krośnieński Gronów 12+15+18 45  

 

Wygraną kwotę przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych do nauki przepisów ruchu drogowego, aby każdy uczeń mógł zwiększyć swoje szanse w następnych edycjach konkursu.


Komentarze są zamknięte.