• Format postu Galeria
 • TURNIEJ SZACHOWY W GRABICACH

  25 marca w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy pod patronatem Gubińskiego Klubu Szachowego. Zespół Szkół w Grabicach był zarówno gospodarzem jak i współorganizatorem całego przedsięwzięcia. Tego dnia do Grabic przybyło około 60 zacnych szachistów, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Wśród przybyłych byli również uczniowie realizujący zajęcia w szkole podstawowej w ramach projektu „Edukacja przez szachy”. Nad całością turnieju czuwał pan Robert Rogala – prezes Klubu Szachowego oraz pan Artur Bezdziczek – nauczyciel ZS Grabice. Na podsumowaniu wyłoniono zwycięzców, przyznano dyplomy i medale, które wręczała pani dyrektor szkoły Beata Skowron. Wytrwałości w realizacji pasji, gratulacje dla medalistów i podziękowania dla wszystkich, którzy tego dnia przybyli do Grabic – oto końcowe słowa pani dyrektor Beaty Skowron i pana prezesa Roberta Rogali. Do zobaczenia na następnym turnieju.

  Ta galeria zawiera 13 obrazów  obrazy itd.

  Wysłany dnia: przez admin
 • JASEŁKA

  Dnia 21 grudnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia. Na początku pani Dyrektor – Beata Skowron powitała społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości, złożyła również wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do obejrzenia jasełek, które wraz z wychowawczynią Gabrielą Nazaruk, przygotowali uczniowie klasy III. Dzieci z wielkim entuzjazmem zgłębiały tajemnicę nocy betlejemskiej i odważnie wcielały się w grane postacie – nie zabrakło diabła, Świętej Rodziny, trzech króli,  aniołów i Heroda. Całości dopełniła oprawa muzyczna zespołu „Co Ty na to” oraz kolęda „Cicha noc” w wykonaniu Oli Łojko. Aktorzy i wokaliści zostali za swój występ nagrodzeni gromkimi brawami. Po występach w wigilijną atmosferę wprowadził wszystkich fragment Ewangelii odczytany przez księdza Krzysztofa Korcza. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich klas, gdzie przy pięknie przygotowanych stołach podzielili się opłatkiem i spożyli wigilijne potrawy

  Ta galeria zawiera 4 obrazów  obrazy itd.

  Wysłany dnia: przez admin
 • Nasza Szkoła świeci słońcem

  ,,Szkoły w gminach Gubin i Brody świecą słońcem’’

  Takie hasło przyświecało wydarzeniu, które 22 września br.  miało miejsce  w Zespole Szkół w Brodach. W zorganizowanym przez Greenpeace Polska ,,słonecznym’’ happeningu, wzięli udział przedstawiciele gminnych szkół : dyrektorzy, nauczyciele, dzieci i młodzież z Grabic, Strzegowa, Bieżyc, Brodów, Czarnowic, Chlebowa i Starosiedla. Wyżej wymienione  szkoły są podłączone jako jedne z pierwszych w Polsce do sieci elektroenergetycznej, dzięki czemu dołączyły do grona prosumentów (jednocześnie konsumentów i producentów energii).  Zespół Szkół w Grabicach reprezentowała dyrektor Beata Skowron i liczne grono dzieci wraz z opiekunami z Grabic i Strzegowa.

  Spotkanie rozpoczęło się w auli Zespołu Szkół w Brodach, gdzie głos zabrali kolejno dyrektor miejscowej szkoły p. Barbara Czahajda, p. Robert Cyglicki- dyrektor Fundacji Greenpeace Polska oraz wójt gminy Gubin p. Zbigniew Barski i zastępca wójta Brody p. Julian Dudziak . Dyrektor programowy Greenpeace Polska podkreślił znaczenie odnawialnych źródeł energii i wręczył dyrektorom szkół certyfikaty. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem: „Moja szkoła świeci słońcem”. Z rąk organizatorów nagrodę otrzymała m.in.  Nikola Mazurek- uczennica klasy 5 w Grabicach i Mateusz Wyrzykowski- uczeń klasy 3 w Strzegowie.

  Następnie licznie zgromadzona młodzież udała się na plac szkolny w celu utworzenia z własnych ciał wizerunku słońca. Dobrze zorganizowany happening pozwolił na uświadomienie uczniom, że udział w takim przedsięwzięciu to nie tylko zabawa, ale cenna lekcja ekologii.

   

  Ta galeria zawiera 32 obrazów  obrazy itd.

  Wysłany dnia: przez admin
 • Sprzątanie Świata

  Kiedy obejrzałam amerykański film Wall-e wyprodukowany w roku 2008 przez wytwórnię Pixar Animation Studios i Wolt Disney Pictures , wyreżyserowany przez Andrew Stantona , przerażająca wizja świata jaki ujrzałam prześladował mnie i prześladuje do dzisiaj . Film opowiada o ostatnim małym robocie , który został stworzony  do posprzątania naszej matki planety Ziemi . Ziemia została doszczętnie zanieczyszczona przez beztroskie ziemskie dzieci , czyli nas. My ludzie często lubimy podcinać gałąź , na której siedzimy. Śmiecąc , brudząc, wyrzucając co się tylko daz naszych domów i samochodów konsekwentnie i nieubłaganie zmierzamy do wizji jaką zobaczyłam w filmie. Rośliny zniknęły, za to pojawiły się olbrzymie budowle zbudowane z kompresowanych śmieci. Ludzie nie mogąc żyć na wysypisku śmieci , uciekli od swej matki ziemi pozostawiając bałagan maleńkim robotom. Dryfowali w przestrzeni kosmicznej uprzyjemniając sobie czas siedzeniem przed komputerem. Jedli, tyli a proste zabawy jak granie w piłkę, czy bawienie się w berka stało się odległym wspomnieniem, o którym mogli sobie pomarzyć. Nie musi tak być, ale też nic samo się nie zrobi. Jeśli uda nam się zmienić myślenie ludzi, zmieniać myślenie trzeba już od przedszkola, to mały Wall-e nie będzie tak samotny jak samotny musiał być w filmie.

  19 września 2016 roku postanowiliśmy opuścić mury naszej szkoły i wyruszyć wyznaczonymi szlakami w celu sprawdzenia jak wygląda Ziemia w pobliżu naszej szkoły. Każda klasa wytyczyła szlak którym podążyła wraz z wychowawcą. Wędrując leśnymi drużkami ocenialiśmy stan zanieczyszczenia naszej okolicy.
  Mieliśmy też za zadanie przyjrzeć się drzewom i zapisać jakie gatunki drzew rosną w naszej okolicy. Nie każdy zna się na drzewach dlatego uczniowi i ich wychowawcy zostali zaopatrzeni w zdjęcia drzew i krzewów. Poszukiwaliśmy tego, co było na zdjęciach. Byliśmy ciekawi co zobaczą dzieci i czy piesza wędrówka, będąca swoistą przerwą, oderwaniem się od lekcji, komórki i komputera, spodoba im się. Po powrocie każda klasa przelała uczucia, jakie przez dwie godziny pieszej wędrówki zamieszkały w ich młodych czystych serduszkach. Powstały piękne plakaty, a każdy szlak otrzymał swoją nazwę. Jesienne powietrze mieszające się z ostatnimi ciepłymi promieniami słońca umilały czas pieszej wędrówki. Plakaty i zdjęcia z tych mile spędzonych chwil przedstawiamy by dzielić się ze wszystkimi, z którymi dzielimy się tym małym fragmętem Ziemi mieszkając tutaj razem. Wierzę, że kiedy za rok wyruszymy na kolejną wędrówkę, odpadów będzie mniej a robiąc rachunek sumienia , mniej czasu sprzędziemy przed telewizorem, komputerem i komórką. Zaoszczędzone chwilę spędzimy w gronie najbliższych ciesząc się prostymi zabawami na świeżym powietrzu. Cieszmy się tym co mamy, bo mamy wciąż bardzo wiele.

  Wall-e odnalazł jedną małą roślinkę. Posadziła ją w starym bucie. Odzyskał nadzieję że Ziemia wyzdrowieję. My mamy więcej szczęścia. Wciąż szumią nam drzewa. Nasze dzieci, w które wierzę, z pewnością zadbają o to, by w przyszłości lasów było jeszcze więcej. A odpady znikną na zawsze z naszych przepięknych szlaków.

   

  Ta galeria zawiera 8 obrazów  obrazy itd.

  Wysłany dnia: przez admin