Sukces naszej gimnazjalistki Patrycji!

Konkurs ,,Moja szkoła życia- o edukacji podczas zesłania’’ rozstrzygnięty.

W konkursie zorganizowanym przez Zielonogórski Oddział Związku Sybiraków i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli  w Zielonej Górze wzięło udział czworo uczniów naszej szkoły. Uczennice klasy IV i V Lena Budzianowska i Nikola Mazurek pod bacznym okiem pani Danuty Wróbel wykonały prace plastyczne pt. ,,Nauka polskich dzieci na Syberii’’. Natomiast zadaniem  Patrycji Sykuła i Kamila Polaka uczniów klasy III gimnazjum było napisanie opowiadania z elementami przeżyć wewnętrznych nt. ,,Moja szkoła życia – o edukacji podczas zesłania’’. Prace literackie powstały na podstawie zebranych informacji – wywiadów ze świadkami i uczestnikami wstrząsających wydarzeń z okresu II wojny światowej. Losy Sybiraków stanowią dramatyczne doświadczenie w historii naszego narodu, a dla wielu polskich rodzin są nadal bolesnym wspomnieniem.

Miło nam poinformować, iż w IV edycji konkursu, pod Honorowym Patronatem  Marszałka Województwa Lubuskiego, wyróżnienie otrzymała Patrycja Sykuła. Opiekunem uczennicy była Małgorzata Budzianowska.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu i ich opiekunom odbyło się 5 listopada 2016 roku  w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Komentarze są zamknięte.