Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta

11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy V szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni Bogumiły Skowronek. W akademii wziął udział zespół wokalny „Co Ty na to” pod kierunkiem Artura Bezdziczka.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.


Komentarze są zamknięte.