Przygody Kota Ciepłosława – projekt edukacyjny PGE Energia Ciepła


Uczniowie z klasy III wzięli udział w programie „Przygody Kota Ciepłosława”. Program miał na celu budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd bierze się prąd. Patronat honorowy nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.
Kot Ciepłosław to specjalista od ciepła i ekologii, który w zabawny i ciekawy sposób przekazywał wiedzę o tym, jak powstaje ciepło i jak dociera do domowego kaloryfera. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi – Felką Kaloryfelką i Pstryczkiem Elektryczkiem, pomogli najmłodszym zrozumieć trudne zagadnienia w prosty i praktyczny sposób. W trosce o lepsze powietrze i zdrowie rodzin, trójka bohaterów poszerzyła wiedzę zarówno dzieci, jak i rodziców na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz możliwości oszczędzania. Podczas edukacyjnej przygody pokazała m.in. zalety i przewagę ekologiczną ciepła sieciowego nad tradycyjnymi źródłami ciepła.
Dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie został przygotowany kreatywny konkurs.
Zadaniem konkursowym było stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława w tematyce związanej z ciepłem oraz rozwiązanie testu wiedzy.


Komentarze są zamknięte.