Mikołajki

W tym roku, wcześniej niż zwykle, bo już 4 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. W odświętnych strojach i mikołajkowych czapkach pięknie przywitały miłego gościa przedstawiając program artystyczny, a on obdarował wszystkie dzieci podarkami. Kiedy Mikołaj wyruszył w dalszą drogę, dzieci zajęły się sprawdzaniem i degustacją otrzymanych prezentów.

Dziękujemy Mikołajowi i już teraz zapraszamy za rok.

 

test

 

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Wielu uczniów czeka na tę chwilę z utęsknieniem przez cały rok.  Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów.
W tym roku przypadł on akurat w niedzielę.  Dlatego  uczniowie gimnazjum  postanowili uczcić ten  dzień nieco wcześniej. Towarzyszyły temu zorganizowane spotkania z wychowawcami w klasach.

Uczniom klasy pierwszej  wyjątkowo  świąteczny nastrój  udzielił się wraz z pojawieniem się pięknej pachnącej choinki. Kiedy  Wojciech Gaweł  i Sebastian Szymański ustawili ją w przeznaczonym dla niej miejscu, w oczach rówieśników pojawiła się nie tylko radość, ale też podziw i zdumienie dla kolegów. Drzewko sięgało sufitu. Prawdziwe świętowanie rozpoczęło się od jego dekorowania. Każdy bowiem chciał mieć w tym swój udział. Kiedy choinka była już gotowa, można było zasiąść do stołu pełnego smakowitych przekąsek.

Miłym akcentem było przybycie,  na zaproszenie wychowawczyni Małgorzaty Budzianowskiej,  długo  oczekiwanego  gościa.  Odwiedziny Wiktorii Bojanowskiej z mamą  dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń.

Emocje sięgały zenitu  kiedy przyszedł czas na prezenty. Gimnazjaliści wiedzą, że Święty Mikołaj to bardzo ważna postać występująca  w wielu kulturach. Ten chrześcijański święty  zasłynął jako człowiek, który przez całe życie pomagał potrzebującym.  Wszystkie dobra jakie posiadał, anonimowo rozdawał ubogim, co dowodzi o  jego bezinteresowności.  Ileż było radości w rozpakowywaniu kolorowych paczuszek. Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich, wszyscy bowiem okazali się grzecznymi dziećmi. Wspólnie spędzony czas w atmosferze  zbliżających się świąt na długo pozostanie w pamięci młodzieży.


Komentarze są zamknięte.