Mikołajki u czwartaków

    Wyjątkowy dzień w roku, na który czekają wszystkie dzieci, to imieniny świętego Mikołaja. Istnieje wiele możliwości, aby spędzić ten czas odświętnie i oderwać się choć na chwilę od codziennych obowiązków. Mikołajki dla uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Grabicach rozpoczęły się wycieczką do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego
w Żarach zorganizowaną 5 grudnia br. Celem wycieczki było zwiedzanie regionalnego muzeum, połączone z warsztatami bożonarodzeniowymi. Dzieci samodzielnie, według własnych pomysłów wykonywały ozdoby świąteczne na choinkę. Była to doskonała  okazja do rozmów na temat polskich tradycji i zwyczajów.

    Od rana 6 grudnia w gabinecie czwartoklasistów panowała miła atmosfera. Dzieci aktywnie czekały na upominki od Mikołaja. Wszystkie zaangażowały się w przystrajanie choinki, zmianę klasowej gazetki, dekorację klasy. Dopiero później zasiadły do stołu, na którym znalazły
się słodkie przekąski. Na każdym uczniowskim krzesełku czekała niespodzianka. Emocje sięgały zenitu. Pomysłowe prezenty sprawiły ogromną radość  oczekującym dzieciom! W tym dniu z pluszowymi misiami nikt się nie rozstawał. Towarzyszyły one we wspólnej zabawie, tańcach,
a nawet podczas lekcji. W przyszłości z pewnością będą miłym wspomnieniem. Podsumowaniem zabawy był list do świętego Mikołaja
z podziękowaniem za piękny gest i uczynienie tego dnia niecodziennym. Jego nadawcą były dzieci wraz z wychowawcą M.Budzianowską.

 

 


Komentarze są zamknięte.