JUBILEUSZ SZKOŁY W STRZEGOWIE

 

22 października 2016 r. świętowano w Strzegowie piękny jubileusz – 70-ciolecia szkoły. Uroczystości rozpoczęto  mszą intencyjną w Kościele Parafialnym, celebrowaną przez księdza proboszcza Krzysztofa Korcza. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie dyrektor szkoły Beata Skowron przywitała przybyłych gości. W progi szkoły w Strzegowie zawitali: Wójt Gminy Gubin Pan Zbigniew Barski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Dorota Prugar-Wasielewska, członek zarządu Rady Powiatu Pan Roman Sikora, leśniczy Leśnictwa Strzegów Pan Artur Skowron, sekretarz Gminy Gubin Pani Wanda Łakoma, wiceprezes  Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej Pan Jan Kulesza, byli dyrektorzy szkoły: Pan Jan Wolak i pani Barbara Osiadła, dyrektorzy szkół gminnych, emeryci, absolwenci, rodzice, uczniowie.

„Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia” – tak rozpoczęła przemówienie dyrektor szkoły, po czym skierowała słowa podziękowania do tych wszystkich,  którzy tworzyli 70 letni dorobek tej szkoły, kreowali pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym, osiągali sukcesy dydaktyczno-wychowawcze. Dyrektor życzyła przybyłym  gościom miłej, niepowtarzalnej atmosfery, niezapomnianych wspomnień, które utrwalą ten czas głęboko w sercach i pamięci. Uwieńczeniem przepięknej uroczystości były występy uczniów i absolwentów szkoły utrzymane w atmosferze dobrej zabawy i humoru.

 


Komentarze są zamknięte.