Jarmark adwentowy w Guben

3…2…1….start! Zbliżamy się do  świąt Bożego Narodzenia. Jest to  czas rodzinny i wyjątkowy ale tuż przed świętami w gronie społeczności szkolnej warto również stwarzać sytuacje, które zbliżają nas do bycia dobrym i zainteresowanym tym, co dzieje się wkoło nas. 

Nasza szkoła została zaproszona przez szkołę Pestalozzi -Gymnasium w Guben na wspólne świętowanie jarmarku adwentowego. Mieliśmy okazję uczestniczyć w otwarciu pierwszego okienka adwentowego przez Burmistrza Miasta Guben i Panią dyrektor Pestalozzi-Gymnasium. Obejrzeliśmy  program adwentowy przygotowany przez uczniów tamtejszej szkoły, mieliśmy okazję przespacerować się po jarmarku i poczęstować przygotowanymi przez uczniów smakołykami jak również uczestniczyć w warsztatach tatuażu, składania świątecznego origami i wielu innych atrakcjach. Na koniec pobytu, dzięki uprzejmości Pani dyrektor i uczniów mogliśmy obejrzeć szkołę i osobiście zobaczyć, jak odbywa się nauka w publicznej szkole w Niemczech. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej możliwości i nawiązali nawet nowe znajomości. W drodze powrotnej pełni zaangażowania tworzyliśmy burze mózgów, jakie słowa niemieckie udało nam się zapamiętać po całym popołudniu wrażeń.


Komentarze są zamknięte.