I miejsce – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Dobrym Zachowaniu

   30 maja 2019 r. uczniowie klasy V: Martyna Waplak, Krystian Data i Aleksandra Łojko wraz
z opiekunem Katarzyną Kalinowską, uczestniczyli w organizowanym corocznie  przez Gubiński Dom Kultury i Klub Kobiet Niezależnych, konkursie dotyczącym wiedzy o dobrym zachowaniu. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Z kulturą za pan brat – w domu, w szkole, w teatrze, na ulicy…”. Uczniowie w kolejnych rundach losowali pytania i odpowiadali na nie, wykazując się znajomością zasad szkolnego i nie tylko, savoir vivre’u. Były również zadania praktyczne: rozsypanka literowa do ułożenia i naklejenia oraz  nakrycie i udekorowanie stołu do dwudaniowego obiadu z deserem. Jury czuwało nad przebiegiem konkursu i sprawiedliwie przyznawało punkty. Pomiędzy konkurencjami oglądaliśmy występy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie, które przygotowały recytację „Kwoki” J. Tuwima oraz przejmującą inscenizację przestrzegającą przed wypalaniem traw. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę o magicznych słowach i tańczyliśmy do układu pokazywanego przez dzieci. Była super atmosfera i zabawa. Nie zabrakło oczywiście pysznego słodkiego poczęstunku dla wszystkich gości.
   Na koniec jury podliczyło punkty i okazało się, że nasza drużyna zajęła I miejsce. Gratulujemy! Wszyscy zwycięzcy i opiekunowie grup otrzymali statuetki, piękne książki i dyplomy.


Komentarze są zamknięte.