Dzień chłopaka

W naszej szkole 30 września obchodzono Dzień Chłopaka. Na lekcji wychowawczej w każdej klasie dziewczęta przygotowywały prezenty, z czego wszyscy obdarowani cieszyli się, co widać było na przerwach. Przybliżmy sobie historię tego święta. Dzień Chłopca powstał prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet (8 marca). Jak podaje angielska wikipedia “International Men’s Day” był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.test

Dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada.

W wielkiej Brytanii i Irlandii International Men’s Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.

Także w Polsce nie ma pełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą “Dzień Chłopaka”, podczas gdy 10 marca z nazwą “Dzień Mężczyzny”.

Wszystkim chłopakom życzymy:

Uśmiechu na twarzy

a w sercu radości,

spełnienia marzeń,

i szczęścia w miłości –

wszystkiego najlepszego

z okazji Dnia Chłopaka

Źródło:http://lokepno.com.pl/dzien-chlopaka/


Komentarze są zamknięte.