CZYTANIE WARTE ZACHODU

21 lutego 2017 roku uczennice  klasy III gimnazjum Zespołu Szkół  w Grabicach  Daria Dobryniewska, Natalia Filipczak i Patrycja Sykuła przystąpiły do Konkursu ,,CZYTANIE WARTE ZACHODU’’ organizowanego przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza –Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny, Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Celem Konkursu, któremu patronuje Lubuski Kurator Oświaty  jest ujawnienie talentów i rozwijanie zainteresowań humanistycznych młodych Lubuszan. Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie było zapoznanie się z treścią 10 lektur zaproponowanych przez organizatora.  Uczennice naszej szkoły z entuzjazmem zgłębiały treść różnorodnych pozycji książkowych, analizowały je i dzieliły się spostrzeżeniami z nauczycielem polonistą.

I etap Konkursu polegał na rozwiązaniu testu składającego się z zadań zamkniętych. Dziewczęta rozwiązały go doskonale uzyskując wysoki wynik. Tym samym zakwalifikowały się do zawodów II stopnia, które odbędą się 15 marca br. w Gorzowie Wielkopolskim.

                                           Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Komentarze są zamknięte.